ما با اين هدف به وجود آمديم تا مسيح بودن عيسی را يك حقيقت اجتناب‌ناپذير برای قوم يهود در سراسر جهان نشان دهيم.
Banner

كمی در مورد ســــمحات تــــورا

" سخنان تو یافت شد و آنها را خوردم و كلام تو شادی و ابتهاج دل من گردید . زیرا كه به نام تو ای یهوه خدای صبایوت نامیده شده‌ام . " (ارمیا ۱۵: ۱۶)

این عید زمانی برای چشیدن كلام خداست . این عید پس از اعیاد روش هشــــانا ، توبه یــوم کیپــــور و شكرگزاری سكوت می‌آید . ســــمحات تــــورا به معنای " شادی برای شریعت " است . و این دقیقا همان كاری است كه قوم یهود در این عید به انجام می‌رساند ! شما ســــمحات تــــورا را در كتاب‌مقدس نمی‌یابید ، اما این یك عید سنتی است كه نشانگر كامل شدن یك چرخه می‌باشد . تــــورا (تورات) یا شریعت (پنج كتاب اول كتاب‌مقدس) به ۵۲ قسمت كوچكتر تقسیم شده است . در هر سبت یهودیان در قرائت هفتگی تورات قسمتی از آنرا می‌خوانند تا این چرخه ادامه یافته و هر سال یك بار تورات (۵ كتاب اول ) را خوانده باشند .

در ســــمحات تــــورا قسمت هفتگی ، بخش‌های پایانی تثنیه و بخش اول پیدایش می‌باشد . ســــمحات تــــورا نه تنها جشن تكمیل شدن این چرخه است بلكه خبر از آمدن فصلی جدید برای مطالعه كلام خدا می‌باشد . سرود و شادمانی فضای كنیسه را پر می‌سازد ، مردم در حالی كه طومارهای تورات را به دور مكان مقدس می‌چرخانند و در جلوی جماعت با احترام و غرور نمایان می‌سازند . كودكان به این جشن مجلل می‌پیوندند آنها در پشت طومارها ، پرچم‌ها را تكان داده و با شادی و سرور می‌رقصند و حضور خود را نشان می‌دهند . در حالی كه طومارها از میان مردم عبور می‌كنند ، آنها، سر‌انگشتان طومارها را می‌بوسند تا به تورات اصلی كه دربرگیرنده كل كتب است برسند . تمام مردم جمع می‌شوند تا سرودهای حاكی از قدردانی و حرمت نسبت به كلام بی‌نظیر خدا را بسرایند .

* عید دوباره به تورات پیوستن متاسفانه ، بسیاری از آنان ، خودشان تا كنون كتب مقدسه را نخوانده‌اند ، و برای برخی كل تورات تنها چیزی است كه از كلام خدا دیده‌اند . برای آنان ، این شادی ، چیزی بیش از جذب یك موج و یا گذر از احساسات در آن لحظه نیست . آیا ما به عنوان یهودیان در خطر نیستیم ، در حالی كه سرودهای شادمانی و سرور برای كلام خدا سر می‌دهیم ، از كلام او دور هستیم ؟

خداوند به یهودیان وعده می‌دهد كه شریعتش را بر قلب‌های آنان خواهد نوشت . (ارمیا ۳۱: ۳۱) او این وعده را به وسیله روح‌القدسش حفظ كرده ، آنرا در قلب‌هایمان توسط مسیح یاشوا (عیسی ) یعنی كلمه مجسم شده ، زنده گردانیده است ! چیزی كه ما محتاج آن هستیم این است كه مسیح یاشوا را در قلب‌های خود پذیرفته و از گناهان‌مان توبه كنیم – سپس خداوند ، خودش ما را از روح‌القدسش پر می‌سازد و پس از اینكه ما این كار را انجام دهیم ، روح‌القدس تشنگی و گرسنگی برای كلام خدا را در ما ایجاد می‌نماید ، كه خواندن و مطالعه كتاب‌مقدس – تورات و عهد جدید – ما را واقعا شاد می‌سازد ! ســــمحات تــــورا به ما یادآوری می‌نماید كه هرگز كلام خدا را به اتمام نخواهیم رسانید ، و اینكه همیشه با خواندن و مطالعه بیشتر آن چیزهای بسیاری به دست می‌آوریم .

هم اینك برای شما كه ایمان خود را بر مسیح گذارده‌اید – كلیسایی را بیابید كه كلام خدا را به درستی تعلیم می‌‌دهد . آنجا ، همان جایی است كه شما می‌توانید غذای روحانی خوبی برای شخصیت درونیتان یعنی روحتان بیابید . برای ما كه بر او ایمان داریم ، به یاد داشته باشیم كه خداوند از كلامش برای داشتن رابطه‌ای عمیق‌تر با خودش استفاده خواهد نمود . اگر ما جشن گرفتن برای كلام خدا را در مسیح یاشوا به جا آوریم قلب‌های ما واقعا پر از شادمانی شده و لب‌های ما حمد و ستایش او را به جا خواهند آورد .

روت روزن

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: