ما با اين هدف به وجود آمديم تا مسيح بودن عيسی را يك حقيقت اجتناب‌ناپذير برای قوم يهود در سراسر جهان نشان دهيم.
Banner

اصـول اعتـقادات مـا

داكترین ما را كه بیان كننده ایمان ما به عنوان یك نهاد بشارتی است ، بخوانید .

5577

    معتقدیم كه تمام كتب عهد عتیق و عهد جدید به گونه‌ای منحصر به فرد و شفاهاً الهام شده است و بدون هیچ اشتباهی از روی نسخه اصلی آن نوشته شده است . این كتاب در تمام امور روحانی و دنیوی كه راجع به آنها صحبت می‌كند , قدرت عالی و نهایی می‌باشد.


    ما ارزش ادبیات سنتی یهود را دانسته‌ایم ، ولی تنها زمانی كه توسط كلام خدا تایید و حمایت شود. ما به این ارزش‌ها احترام می‌گذاریم ولی هیچ اجباری در به جا آوردن آن در زندگی و ایمان‌مان نداریم .


    معتقدیم كه تنها یك خدای حقیقی در سه شخصیت پدر , پسر و روح‌القدس وجود دارد كه در قدوسیت كامل , در حكمت لایتناهی , در قدرت نامحدود و در محبت بی‌قیاس و منشاء تمام خلقت می‌باشد و همه چیز با قوت او به وجود آمد.


    معتقدیم كه خدای پدر به واسطه محبتی كه به جهان داشت نجات ابدی را با دادن فرزندش برای فدیه گناهان بشر مهیا كرد.


    معتقدیم كه عیسی‌مسیح از ازل وجود داشته و مساوی با خدای پدر می‌باشد , كه به وسیله تولد از مریم باكره ذات انسانی بر خود گرفت تا دارای ذات الهی و انسانی باشد.


    معتقدیم كه او در بی‌گناهی و اطاعت كامل از شریعت زیست و با مرگ خود كفاره گناهان بشر را پرداخته , از مردگان قیام نمود و به آسمان صعود كرده . اكنون كاهن اعظم ماست و برای ما شفاعت می‌كند . همچنین به بازگشت او در قدرت و جلال هم معتقدیم.


    معتقدیم كه روح‌القدس ، جاودانی و مساوی با خدای پدر و پسر می‌باشد و در خلق همه چیز فعال بوده و با همین قدرت الهی كار می‌كند . او جهان را به گناه , عدالت و داوری ملزم می‌سازد , اوست كه به ایمان‌داران حیات تازه می‌بخشد , در آنها ساكن شده , آنها را تعمید داده و مهر می‌كند , آنها را هدایت نموده و عطایای خود را به آنان می‌بخشد.


    معتقدیم كه انسان به صورت خدا آفریده شد و به خاطر نافرمانی اولین والدین ما در باغ عدن , بی‌گناهی (معصومیت) خود را از دست داده , خود و نسل‌های بعد از آن از خداوند جدا و از مرگ فیزیكی و روحانی رنج می‌برند . به جز عیسی‌مسیح همه ذاتاً و با اعمال‌شان گناه‌كارند.


    معتقدیم كه عیسی‌مسیح به خاطر آمرزش گناهان ما مرد , بنا به كتب او به عنوان نماینده و به جای ما قربانی گردید تا هر كه به او ایمان آورد تبرئه گردد . نه به وسیله عدالت یا كارهای خودش بلكه با عدالت كامل و خون پاك او و نام دیگری در زیر آسمان داده نشد تا به وسیله آن نجات یابیم.


    معتقدیم كه اسرائیل قوم برگزیده خداست كه خداوند با آنها عهد بست و به وسیله آنان هدف خود را به انجام می‌رساند و اینكه كلیسا قوم برگزیده خدا بنا به عهد جدید است , شامل یهود و غیر یهود كه فهمیده‌اند عیسی , مسیح و كفاره دهنده است.


    معتقدیم كه عیسی‌مسیح شخصاً باز خواهد گشت تا نبوت‌هایی را كه در مورد ملكوت او بیان شده به تحقق برساند.


    معتقدیم به قیامت جسمانی عادلان و شریران , كسانی كه نجات یافته‌اند تا به ابد مبارك خواهند بود و گمشدگان (بی‌ایمانان) تا به ابد مجازات خواهند شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: