ما با اين هدف به وجود آمديم تا مسيح بودن عيسی را يك حقيقت اجتناب‌ناپذير برای قوم يهود در سراسر جهان نشان دهيم.
Banner

من ديگـر از مرگ نمـی ترسـم

sortie6نام من سیمین است . من یك خانم یهودی ایرانی هستم كه قلب خود را به یاشوا ، عیسی ، ‌مسیح قوم یهود و منجی جهان داده‌ام ( تقدیم كرده‌ام . ) وقتی به نوزده سالگی رسیدم ، فهمیدم كه در مورد آینده ترس‌های بسیاری دارم . نمی‌دانستم كه وقتی مردم ابدیت را در كجا سپری خواهم كرد . هنگامی كه بعدا به وسیله ایمان به عیسی با خدای زنده ملاقات كردم – وقتی كه دوستی و محبت بی‌نظیر او را شناختم – از طریق كلامش ، كتاب‌مقدس آموختم كه خداوند برای من گناه‌كار راهی را مهیا نموده است تا آمرزیده شوم و حضور او را در زندگیم هر روزه تجربه نمایم و پس از مرگ تا ابد با او باشم . داود پادشاه نیز به این درك و مشاركت با خدای زنده رسیده بود. به خاطر همین است كه در مزمور ۲۳ می‌نویسد : " هر آینه نیكویی و رحمت تمام ایام عمرم در پی من خواهد بود و در خانه خداوند ساكن خواهم بود تا ابدالآباد . " (آیه ۶)

از میان نوشته‌های اشعیای نبی آموختم كه : " زیرا كه جمیع ما مثل شخص نجس شده‌ایم و همه اعمال عادله ما مانند لته ملوث می‌باشد . " (اشعیا ۶۴: ۶) بنابراین من نمی‌توانم با جد و جهد و نیكوكاری باعث خوشنودی او شوم . اما خدا را شكر ، او راهی برایم مهیا نمود تا به حضور او وارد شوم . عیسی بر روی صلیب مرد تا مجازات گناهان مرا بر خود بگیرد . با اینكه او بی‌گناه بود ، جان خود را فدا كرد تا مرا از مجازات گناهان گذشته‌ام نجات بخشد و هدیه حیات جاودانی را كه او از ابتدا برایم در نظر گرفته بود به من ببخشد . هنگامی كه من به این درك رسیدم و ایمان آوردم كه حقیقتا او تمام اینها را به خاطر من انجام داده است ترس‌ها و شك‌هایم مرا ترك كردند . و به جای آن آرامش و اطمینان وارد قلب من شد . تمام اینها چگونه پدیدار شدند ؟ سعی می‌كنم توضیح دهم . والدین من ، هر دو در خانواده‌های یهودی متولد شده و به عیسی ایمان آورده بودند . آنها نمونه‌های خوبی برای زندگی من بوده و زندگی خوب و راحتی برای فرزندانشان مهیا ساختند . در كودكی با آنان به كلیسا می‌رفتم و از پرستش ، دعا و قرائت كلام خدا لذت می‌بردم . هنگامی كه بزرگتر شدم ، دریافتم كه ایمان آنان باعث نجات‌شان از گناه شده اما مرا از گناهانم نجات نداده است . من محتاج این بودم كه به وسیله ایمان شخصی به آنچه مسیح برایم انجام داده است از این هدیه نجات خداوند بهره‌مند گردم . چگونه می‌توانستم این هدیه نجات را به دست آورم ؟ عهد جدید اینگونه بیان می‌نماید كه : " زیرا اگر به زبان خود عیسی خداوند را اعتراف كنی و در دل خود ایمان آوری كه خدا او را از مردگان بر‌خیزانید ، نجات خواهی یافت . " (رومیان ۱۰: ۹) این یك انتخاب شخصی است كه هر كدام از ما نیازمند انجام آن هستیم .

وقتی كه بزرگتر شدم دوستان مختلفی در مدرسه با مذاهب مختلف یافتم . برخی مسلمان ، برخی زرتشتی و برخی یهودی بودند . من از فرهنگ كشورم مطلع بودم . همچنین دانش‌آموز خوبی بوده و تلاش بسیاری در درس‌هایم داشتم . من نسبت به تعالیم خانواده‌ام باوقار ، صادق و وفادار بودم . با این حال هیچ یك از این خصوصیات نتوانست به پرسش‌های درونم از قبیل " وقتی بمیرم ، برایم چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ "; پاسخ دهد . سپس ، یكی از اعضاء خانواده ما به سرطان مبتلا شد . همه ما را غم فراگرفت و درباره او نگران بودیم . و چون من جوان و رقیق‌القلب بودم ، نگرانی‌هایم پر از ترس و ناامیدی بود . در طول روز در حالی كه نمی‌توانستم پاسخی ، اطمینانی یا كمكی بیابم ، گریه می‌كردم . اما برخی از ایمان‌داران به عیسی كه ایمانی قوی به دعا و شفا داشتند ، ما را تشویق كردند تا به كلیسا برویم . این بار در حالی كه به قرائت كلام و موعظه آن روز گوش می‌دادم ، كلمات معنای تازه‌ای برای می‌یافتند . این جلسه تنها یك مراسم مذهبی نبود . مثل این بود كه هر كدام از كلمات وارد قلب من شده و بیداری برای روحم به وجود می‌آورد . فهمیدم كه از چه می‌ترسم و نگرانم . همه ما با مرگ روبرو خواهیم شد . آیا من آماده بودم ؟ ایمان من كجا بود ؟ آیا خدا را آنطور كه باید می‌شناختم ؟ ناگهان ، دریافتم كه نیاز حقیقی من این است كه خداوند حقیقی و زنده را بشناسم . آنچه را كه در كودكی آموخته بودم به یاد آوردم . خداوند مرا خلق كرده و از درونم آگاه است . او مرا آنقدر دوست داشت كه یگانه پسرش عیسی‌مسیح ، یاشوا مسیح را داد تا به جای من بمیرد و من از گناهانم پاك شده و ابدیت را با او بگذرانم . اكنون ، دیگر از مرگ نمی‌ترسم . اكنون می‌توانم با او صحبت كرده و سخنان او را بشنوم . دریافتم كه گناه دیگر نمی‌تواند رابطه مرا با او قطع نماید . بارهای سنگینم از من دور شدند . كلام خدا برایم واضح بود . قبلا فكر می‌كردم كه كتاب‌مقدس یك كتاب داستان زیباست . اما اكنون صدای او را می‌توانم بشنوم . از طریق كتب مقدسه حقایق او برایم باز می‌شود . سی و یك سال از شروع این زندگی جدیدم كه پر از بركات ، معجزات و شفاهاست می‌گذرد . او با قدرت در زندگیم كار می‌كند . هر گاه مشكلات پدید می‌آیند او مرا یاری می‌نماید . حضور او هیچ وقت مرا ترك نمی‌كند. روح‌القدس او افكار مرا روشنایی می‌بخشد تا بتوانم خدا را بهتر بشناسم . او ترس‌ها را از آنانی كه به او ایمان دارند دور می‌كند ، و من مشتاق صحبت با دیگران در مورد كارهایی كه خدا انجام داده است ، هستم .

دوست من هم در جستجوی شناخت مسیح است . تنها از طریق عیسی به خدا می‌رسیم . به خاطر همین است كه عیسی می‌فرماید : " من راه و راستی و حیات هستم . هیچ كس نزد پدر جز به وسیله من نمی‌آید . " (یوحنا ۱۴: ۶) هر گاه شما به كاری كه عیسی برای شما انجام داده است ایمان آوردید ، حضور ، سلامتی و محبت خدا را خواهید یافت . و هیچ چیز در زندگی نه مرگ ، نه فرشتگان ، نه ارواح شریر ، نه چیزهای حال ، نه چیزهای آینده و نه هیچ قدرتی ، نه بلندی ، نه پستی و نه هیچ مخلوق دیگری قدرت خواهد داشت تا ما را از محبت خدا كه در خداوند ما مسیح‌عیسی است جدا سازد . شما هم می‌توانید با این اطمینان مانند داود پادشاه اعلام نمایید: " هر آینه نیكویی و رحمت تمام ایام عمرم در پی من خواهد بود و در خانه خداوند ساكن خواهم بود تا ابدالآباد . " (مزمور ۲۳: ۶)

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: